Obywatelska Pomoc Wyborcza

Obywatelska Pomoc Wyborcza – wystartowała

24 lipca 2019, 19:31

 

20 lipca w Warszawie spotkał się Komitet Obywatelski przy Prezydencie Lechu Wałęsie. Oprócz członków komitetu, w spotkaniu uczestniczyło ponad 200 działaczy organizacji obywatelskich, w tym Odnowy, Kongresu Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, Komitetu Obrony Demokracji, Stowarzyszenia WRD, Inicjatywy „Wolnych Wyborów” i in.

Po wystąpieniu Prezydenta Lecha Wałęsy, Krzysztof Król zaprezentował koncepcję i program działania „Obywatelskiej Pomocy Wyborczej”. Przedstawiono także warunki prawne działania obywateli w czasie kampanii wyborczych. Kolportowana była ulotka „Wolontariusz Jan Kowalski, czyli co może zrobić szary obywatel”. Następnie swoje działania zaprezentowali przedstawiciele inicjatyw obywatelskich: „Wygrajmy Wybory dla demokracji”, „Odnowy”, KORD i redakcji „Nowabibula.pl”. Na postulaty i propozycje obywatelskie odpowiedziała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiadająca w sztabie wyborczym Koalicji Obywatelskiej za relacje z ruchami obywatelskimi.

Całość spotkania rejestrował Video-KOD. Nagranie dostępne: https://www.facebook.com/VidKOD/videos/393148901328217/

Powrót

Zapisz się - dołącz do OPW

Apelujemy o zgłaszanie się do nas, wypełnienie ankiety oraz zgłaszanie do wspieranych przez nas inicjatyw obywatelskich.

Wypełnij formularz

Obywatelska Pomoc Wyborcza