Obywatelska Pomoc Wyborcza

Spotkanie inaugurujące Obywatelską Pomoc Wyborczą

19 lipca 2019, 16:32

20 lipca 2019 r. startuje inicjatywa pod nazwą „Obywatelska Pomoc Wyborcza”. Jej pomysłodawcami są działacze Komitetu Obywatelskiego przy Lechu Wałęsie, przedsięwzięcia reaktywowanego w ub.r. przez działaczy antykomunistycznych z lat 1976-1989.

Celem Obywatelskiej Pomocy Wyborczej jest aktywizowanie grup, stowarzyszeń, środowisk działaczy obywatelskich do wsparcia ugrupowań demokratycznych w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Działacze OPW zamierzają wydawać własne ulotki, plakaty, materiały wykazujące do jakiego stanu chorobowego w edukacji, opiece zdrowotnej, pozycji Polski w Unii Europejskiej, środowisku naturalnym czy ekonomii doprowadziły rządy „złej zmiany”.

Jednym z głównych sposobów działania OPW będzie ułatwianie kontaktu z opozycyjnymi środowiskami, wskazywanie gdzie obywatele chcący wesprzeć nurt poprawy funkcjonowania kraju powinni się zgłaszać.

Serwis internetowy OPW www.pomoc-wyborcza.pl będzie służył zarówno do informowania o lokalnych inicjatywach w całej Polsce jak też zbierał deklaracje aktywności obywatelskiej oraz środki finansowe na wsparcie swoich działań.

– Chcemy obudzić energię widoczną w manifestacjach ostatnich lat i skierować ją w kierunku pomocy siłom demokratycznym i obywatelskim. Jesteśmy całkowicie pozapartyjni. W latach 2016-2018 w różnych formach protestu obywatelskiego uczestniczyło ponad pół miliona osób, manifestacje odbywały się w ok. 200 miejscowościach. Deklaracje wsparcia protestów wyrażało ponad 3 miliony Polaków. Oni nie zniknęli. Chcemy ich zaprosić do działania na rzecz uzdrowienia Polski – mówią aktywiści Pomocy Wyborczej.

Powrót

Zapisz się - dołącz do OPW

Apelujemy o zgłaszanie się do nas, wypełnienie ankiety oraz zgłaszanie do wspieranych przez nas inicjatyw obywatelskich.

Wypełnij formularz

Obywatelska Pomoc Wyborcza